PROGRAM 

JAMMING - MALOVÁNÍ BEZ BARIÉR

Sobota 22. 8. / 14:00 / Těšnov
Street Art

Navazujeme na úspěšný streetartový workshop z června a znovu vyrazíme na ulici. Vytvoříme společnou malbu na ploše pro legální graffiti. Budeme kombinovat tradiční malování štětcem s prací sprejem, fixy a šablonami. Workshop vede Otto Kouwen. Setkáme se v 14:00 na zastávce tramvaje Těšnov. Oblečte se do pracovního.
Sobota 8. 8. / 14:00
Černá

V cyklu „Jednou barvou a přeci všemi“ narušíme pestré barvy „nebarvou“ – černou. Skrývá v sobě všechny barvy. Je spojená s nocí, temnými hlubinami, smrtí, s našimi strachy. Vydáme se společně na papíře tam, kam bychom se sami nikdy neodvážili. Budeme dávat podobu ve tmě tušeným tvarům. Pro černou se dobře hodí uhel. Proto počítejte s tím, že se můžete docela slušně umazat. Ostatně – kdy jste naposledy pořádně roztírali popel po zdi? Workshop vede Jiří Mach.
Sobota 25. 7. / 14:00
Tvář

Několik měsíců jsme měli zakryté tváře. S úlevou postupně odkládáme roušky a vidíme si nejen do očí, ale skutečně tváří v tvář. Na workshopu si budeme na velké ploše pohrávat s grimasami a ksichty. Budeme si užívat, jak se tváří druzí. Kdyby se nám nedostávalo inspirace, pomůžeme si obrazy Jamese Ensora, nebo třeba samotného Leonarda da Vinci. Předtím než budeme společně malovat na velké plátno, rychle vytvoříme tvář skupiny. Workshop vede Jiří Mach.
Sobota 11. 7. / 14:00
Žlutá
Jednou barvou a přeci všemi – žlutá. Ž, Ž, Žlutá, žlutý, žluté, žlutě... vidím žlutě… zadek vosy, nebezpečné materiály, král a královna, slunce, závist, první jarní kytka, žloutek, trávení… Kolik významů se pojí se žlutou? Co vidíme žlutě? Udržíme ji zářivou? Jak se vyslovuje, tak se i dělá? Workshop vede Lenka Černotová.
Sobota 20.6. / 14:00 / Těšnov
Ulice

Pro maximální bezpečnost účastníků budou workshopy „Jamming – malování bez bariér“ zatím probíhat venku. V sobotu 20. června vyrazíme na ulici a vytvoříme společnou malbu na ploše pro legální graffiti. Téma obrazu bude ulice/město. Budeme kombinovat tradiční malování štětcem s prací sprejem, fixy a šablonami. Workshop vede Otto Kouwen.

Setkáme se v 14:00 na zastávce tramvaje Těšnov. Oblečte se do pracovního. Při společné tvorbě nelze dodržovat dvoumetrový odstup. Doporučujeme roušky.
Sobota 6. 6. / 14:00
Jamming pod širým nebem: workshop „Stopa“
Tak jako věci zanechávají stopy na zemi, tak se otiskují naše zážitky do paměti. Některé silně, jiné nevýrazně. Navzájem se překrývají a vytvářejí nové souvislosti. Tento proces zkusíme na workshopu napodobit. Pamětí bude bílý papír. Zážitky budou tvary a povrchy, které nahodile potkáme. Prostřednictvím jednoduché techniky frotáže se budou propisovat na papír paměti. Papír má výhodu, v tom, že si své „paměti“ můžeme půjčovat. Workshop vede Jiří Mach
Sobota 29. 2. / 14:00
Mrafika
Jde malovat graficky? Malovat grafikou? Zkusíme si to společně, v malém i větším měřítku. Budeme kombinovat malbu s grafikou, rýt do lina, razítkovat, domalovávat a kolážovitě propojovat. Vytvoříme si vlastní pravidla a strategie tvorby. Workshop vede Hana Chmelíková.
Sobota 15. 2. / 14:00
Modrá
Jednou barvou a přece všemi – modrá: blankytná oblaka, nekonečnost vesmíru, pomněnky, džíny, tmavě modré mořské hlubiny přecházející v černou nebo zelenou. Radost, naděje, každodennost, hluboké soustředění v meditaci. To všechno a mnohé další je spojeno s modrou barvou. Užijme si modrou v nás. Workshop vede Jiří Mach.
Sobota 1. 2. / 14:00
Mapa světa
Namalujeme si společně vlastní světovou mapu, každý si vytvoří svůj stát, zemi, místo… Přemýšlíme o tvaru a velikosti země, fauně, flóře, lidech, barevnosti, systémech fungování a pak začneme cestovat jeden ke druhému. Workshop vede Lenka Černotová.
Zobrazit více

Projekty spolku Barvolam jsou realizovány za finanční podpory hlavního města Prahy, Ministerstva kultury České republiky a Městské části Praha 7. Děkujeme firmám Nielsen a Molotow za poskytnutí slev.

© 2017 by Hana Chmelíková / WIX