PROGRAM 

JAMMING - MALOVÁNÍ BEZ BARIÉR

Sobota 17. 10 / 14:00
Sobota 17. 10 / 14:00

Bílá Čistota, odstup, mlha, chladný sníh… Ale můžeme se i rozžhavit do běla. Budeme objevovat různé významy bílé barvy – nebarvy. Vyzkoušíme techniku asambláže – obrazu sestaveného z předmětů, kterým nakonec vezmeme jejich původní barvu. Dáme tak vyniknout jejich tvarům, které jsme předtím nevnímali. Přineste si s sebou alespoň jednu věc, kterou chcete umístit na obraz – třeba starou košili po tatínkovi. Bez toho to prostě nepůjde. Pozn.i bílou barvou se dá dobře umazat.Workshop vede Jiří Mach.

Sobota 3. 10 / 14:00
Sobota 3. 10 / 14:00

Open Jam / Máme otevřeno Otevřená malířská jam session s umělci z projektu Jamming v rámci akce Máme otevřeno, která probíhá ve všech kulturních institucích v Praze 7. Přihlášení není třeba. Kdo dřív přijde, ten dřív maluje. Máme otevřeno do cca 18 hodin. Vstup zdarma!

Sobota 19. 9. / 14:00
Sobota 19. 9. / 14:00

Čára života Tento workshop by se mohl jmenovat malování na nudli. Ale vážně. Život je zvláštní věc. Nepamatujeme si na své narození, nebudeme nikomu vyprávět o svém odchodu. Mezi těmito dvěma body se stane spousta věcí. Čáru života máme každý vepsanou ve své dlani. To minulé i to budoucí. Zkusíme alespoň část toho zachytit na papír. Budeme malovat na dlouhý pruh papíru. Naše životní příběhy se na něm budou prolínat. Workshop vede Jiří Mach.

Sobota 22. 8. / 14:00 / Těšnov
Sobota 22. 8. / 14:00 / Těšnov

Street Art Navazujeme na úspěšný streetartový workshop z června a znovu vyrazíme na ulici. Vytvoříme společnou malbu na ploše pro legální graffiti. Budeme kombinovat tradiční malování štětcem s prací sprejem, fixy a šablonami. Workshop vede Otto Kouwen. Setkáme se v 14:00 na zastávce tramvaje Těšnov. Oblečte se do pracovního.

Sobota 8. 8. / 14:00
Sobota 8. 8. / 14:00

Černá V cyklu „Jednou barvou a přeci všemi“ narušíme pestré barvy „nebarvou“ – černou. Skrývá v sobě všechny barvy. Je spojená s nocí, temnými hlubinami, smrtí, s našimi strachy. Vydáme se společně na papíře tam, kam bychom se sami nikdy neodvážili. Budeme dávat podobu ve tmě tušeným tvarům. Pro černou se dobře hodí uhel. Proto počítejte s tím, že se můžete docela slušně umazat. Ostatně – kdy jste naposledy pořádně roztírali popel po zdi? Workshop vede Jiří Mach.

Sobota 25. 7. / 14:00
Sobota 25. 7. / 14:00

Tvář Několik měsíců jsme měli zakryté tváře. S úlevou postupně odkládáme roušky a vidíme si nejen do očí, ale skutečně tváří v tvář. Na workshopu si budeme na velké ploše pohrávat s grimasami a ksichty. Budeme si užívat, jak se tváří druzí. Kdyby se nám nedostávalo inspirace, pomůžeme si obrazy Jamese Ensora, nebo třeba samotného Leonarda da Vinci. Předtím než budeme společně malovat na velké plátno, rychle vytvoříme tvář skupiny. Workshop vede Jiří Mach.

Sobota 11. 7. / 14:00
Sobota 11. 7. / 14:00

Žlutá Jednou barvou a přeci všemi – žlutá. Ž, Ž, Žlutá, žlutý, žluté, žlutě... vidím žlutě… zadek vosy, nebezpečné materiály, král a královna, slunce, závist, první jarní kytka, žloutek, trávení… Kolik významů se pojí se žlutou? Co vidíme žlutě? Udržíme ji zářivou? Jak se vyslovuje, tak se i dělá? Workshop vede Lenka Černotová.

Sobota 20.6. / 14:00 / Těšnov
Sobota 20.6. / 14:00 / Těšnov

Ulice Pro maximální bezpečnost účastníků budou workshopy „Jamming – malování bez bariér“ zatím probíhat venku. V sobotu 20. června vyrazíme na ulici a vytvoříme společnou malbu na ploše pro legální graffiti. Téma obrazu bude ulice/město. Budeme kombinovat tradiční malování štětcem s prací sprejem, fixy a šablonami. Workshop vede Otto Kouwen. Setkáme se v 14:00 na zastávce tramvaje Těšnov. Oblečte se do pracovního. Při společné tvorbě nelze dodržovat dvoumetrový odstup. Doporučujeme roušky.

Sobota 6. 6. / 14:00
Sobota 6. 6. / 14:00

Jamming pod širým nebem: workshop „Stopa“ Tak jako věci zanechávají stopy na zemi, tak se otiskují naše zážitky do paměti. Některé silně, jiné nevýrazně. Navzájem se překrývají a vytvářejí nové souvislosti. Tento proces zkusíme na workshopu napodobit. Pamětí bude bílý papír. Zážitky budou tvary a povrchy, které nahodile potkáme. Prostřednictvím jednoduché techniky frotáže se budou propisovat na papír paměti. Papír má výhodu, v tom, že si své „paměti“ můžeme půjčovat. Workshop vede Jiří Mach