Projekty spolku Barvolam jsou realizovány za finanční podpory hlavního města Prahy, Ministerstva kultury České republiky a Městské části Praha 7. Děkujeme firmám Nielsen a Molotow za poskytnutí slev.

© 2017 by Hana Chmelíková / WIX

PROGRAM 

JAMMING - MALOVÁNÍ BEZ BARIÉR

Sobota 29. 2. / 14:00
Mrafika
Jde malovat graficky? Malovat grafikou? Zkusíme si to společně, v malém i větším měřítku. Budeme kombinovat malbu s grafikou, rýt do lina, razítkovat, domalovávat a kolážovitě propojovat. Vytvoříme si vlastní pravidla a strategie tvorby. Workshop vede Hana Chmelíková.
Sobota 15. 2. / 14:00
Modrá
Jednou barvou a přece všemi – modrá: blankytná oblaka, nekonečnost vesmíru, pomněnky, džíny, tmavě modré mořské hlubiny přecházející v černou nebo zelenou. Radost, naděje, každodennost, hluboké soustředění v meditaci. To všechno a mnohé další je spojeno s modrou barvou. Užijme si modrou v nás. Workshop vede Jiří Mach.
Sobota 1. 2. / 14:00
Mapa světa
Namalujeme si společně vlastní světovou mapu, každý si vytvoří svůj stát, zemi, místo… Přemýšlíme o tvaru a velikosti země, fauně, flóře, lidech, barevnosti, systémech fungování a pak začneme cestovat jeden ke druhému. Workshop vede Lenka Černotová.
Sobota 18. 1. / 14:00
Monotyp, stereotyp
Společně vytvoříme velkoformátové barevné monotypy. Podaří se nám přitom zbavit se stereotypů? Workshop vede Otto Kouwen.
Sobota 30. 11. / 14:00
Červená

Jednou barvou a přece všemi: červená, červený, červeně, červené... Červená sedma, červenat se, krev, růže, láska, síla, hněv, srdce… Kolik významů se nám pojí s červenou barvou? Co vše vidíme červeně? Heslo dnešního workshopu je: malujeme (jen/nejen) červeně! Workshop vedou Lenka Černotová a Jiří Mach.
Sobota 2. 11. / 14:00
Piškvorky

Workshop jako společenská hra, inspirovaný sílou geometrie. Předem připravenou geometrickou síť budeme vyplňovat tak, jako bychom hráli piškvorky. Kdo vyhraje? Budeme se střídat, budeme v týmech? Používáme jen kolečka a křížky nebo bude mít každý svoje symboly? Chceme vůbec dodržovat pravidla? Workshop vede Lenka Černotová.
Sobota 19.10. / 14:00
Leporelo

Určitě si na ně pamatujete z dětství. Obrázkové knížky z tvrdého kartonu. Byly rychle přečtené. Daly se z nich stavět ohrádky, domečky pro skřítky… Jen byly trochu malé. Společně zvládneme velké věci! Vytvoříme velké obrazové leporelo. Vložíme do něj, co nám zrovna poběží hlavou. Možná se podaří spojit obrázky do jednoho příběhu. Workshop vede Jiří Mach.
Sobota 5. 10. / 14:00
Opakování matka obrazu

Opakováním tvarů vytváříme kompozice a zkoumáme rytmus v obraze. Pro ten účel můžeme obtáhnout předměty nebo vyrobit razítka a šablony. Jako vždy ukončíme workshop tvorbou velkoformátového díla. Workshop vede Otto Kouwen.
Sobota 21. 9. / 14:00
Velký příběh

Grafický workshop se ponese ve znamení „velkých příběhů“. Jaký je ten váš? A není náhodou podobný tomu mému? Odpovíme si na tyto otázky skrze fragmenty a pak z nich společně složíme jeden příběh na velký formát. A uděláme jeho jedinečný otisk. Těšíme se na vás, ať máte grafickou zkušenost či nikoli. Workshop vede Hana Chmelíková.
Zobrazit více