PROGRAM 

JAMMING - MALOVÁNÍ BEZ BARIÉR

Sobota 6. 6. 14:00
Jamming pod širým nebem: workshop „Stopa“
Tak jako věci zanechávají stopy na zemi, tak se otiskují naše zážitky do paměti. Některé silně, jiné nevýrazně. Navzájem se překrývají a vytvářejí nové souvislosti. Tento proces zkusíme na workshopu napodobit. Pamětí bude bílý papír. Zážitky budou tvary a povrchy, které nahodile potkáme. Prostřednictvím jednoduché techniky frotáže se budou propisovat na papír paměti. Papír má výhodu, v tom, že si své „paměti“ můžeme půjčovat. Workshop vede Jiří Mach
ZRUŠENO! Sobota 14. 3. / 14:00
Žlutá
Jednou barvou a přeci všemi – žlutá. Ž, Ž, Žlutá, žlutý, žluté, žlutě... vidím žlutě… zadek vosy, nebezpečné materiály, král a královna, slunce, závist, první jarní kytka, žloutek, trávení… Kolik významů se pojí se žlutou? Co vidíme žlutě? Udržíme ji zářivou? Jak se vyslovuje, tak se i dělá? Workshop vede Lenka Černotová.
Sobota 29. 2. / 14:00
Mrafika
Jde malovat graficky? Malovat grafikou? Zkusíme si to společně, v malém i větším měřítku. Budeme kombinovat malbu s grafikou, rýt do lina, razítkovat, domalovávat a kolážovitě propojovat. Vytvoříme si vlastní pravidla a strategie tvorby. Workshop vede Hana Chmelíková.
Sobota 15. 2. / 14:00
Modrá
Jednou barvou a přece všemi – modrá: blankytná oblaka, nekonečnost vesmíru, pomněnky, džíny, tmavě modré mořské hlubiny přecházející v černou nebo zelenou. Radost, naděje, každodennost, hluboké soustředění v meditaci. To všechno a mnohé další je spojeno s modrou barvou. Užijme si modrou v nás. Workshop vede Jiří Mach.
Sobota 1. 2. / 14:00
Mapa světa
Namalujeme si společně vlastní světovou mapu, každý si vytvoří svůj stát, zemi, místo… Přemýšlíme o tvaru a velikosti země, fauně, flóře, lidech, barevnosti, systémech fungování a pak začneme cestovat jeden ke druhému. Workshop vede Lenka Černotová.
Sobota 18. 1. / 14:00
Monotyp, stereotyp
Společně vytvoříme velkoformátové barevné monotypy. Podaří se nám přitom zbavit se stereotypů? Workshop vede Otto Kouwen.
Sobota 30. 11. / 14:00
Červená

Jednou barvou a přece všemi: červená, červený, červeně, červené... Červená sedma, červenat se, krev, růže, láska, síla, hněv, srdce… Kolik významů se nám pojí s červenou barvou? Co vše vidíme červeně? Heslo dnešního workshopu je: malujeme (jen/nejen) červeně! Workshop vedou Lenka Černotová a Jiří Mach.
Sobota 2. 11. / 14:00
Piškvorky

Workshop jako společenská hra, inspirovaný sílou geometrie. Předem připravenou geometrickou síť budeme vyplňovat tak, jako bychom hráli piškvorky. Kdo vyhraje? Budeme se střídat, budeme v týmech? Používáme jen kolečka a křížky nebo bude mít každý svoje symboly? Chceme vůbec dodržovat pravidla? Workshop vede Lenka Černotová.
Sobota 19.10. / 14:00
Leporelo

Určitě si na ně pamatujete z dětství. Obrázkové knížky z tvrdého kartonu. Byly rychle přečtené. Daly se z nich stavět ohrádky, domečky pro skřítky… Jen byly trochu malé. Společně zvládneme velké věci! Vytvoříme velké obrazové leporelo. Vložíme do něj, co nám zrovna poběží hlavou. Možná se podaří spojit obrázky do jednoho příběhu. Workshop vede Jiří Mach.
Zobrazit více

Projekty spolku Barvolam jsou realizovány za finanční podpory hlavního města Prahy, Ministerstva kultury České republiky a Městské části Praha 7. Děkujeme firmám Nielsen a Molotow za poskytnutí slev.

© 2017 by Hana Chmelíková / WIX

Sobota 19.10. / 14:00

Leporelo Určitě si na ně pamatujete z dětství. Obrázkové knížky z tvrdého kartonu. Byly rychle přečtené. Daly se z nich stavět ohrádky, domečky pro skřítky… Jen byly trochu malé. Společně zvládneme velké věci! Vytvoříme velké obrazové leporelo. Vložíme do něj, co nám zrovna poběží hlavou. Možná se podaří spojit obrázky do jednoho příběhu. Workshop vede Jiří Mach.